Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

All in One

Fale Elliotta: Analiza elliotowska wszystkich analizowanych walorów i rynków:

Ameryka Pn.: YM.F (DJIA), SP.F (SP500), NQ.F (NASDAQ100), RJ.F (Russell2000); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Chainlink; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Towary i Metale: CL.F (ropa), HG.F (miedź), XAU/USD (złoto), XAG/USD (srebro), ZC.F (kukurydza), ZS.F (soja); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Fusy na tydzień 24'2012 ( 11 - 17 czerwca) 2012-06-10 18:38

Witam i zapraszam na cotygodniowe Fusy.

Przypominam, że preferowane wersje to te, przy których podana jest strategia gry.

 

AMERYKA PN/PD:

BOVESPA (interwał weekly, EOD, 60 min):

Na BOVESPIE troszkę zmieniłem układ podfal spadkowych gdyż obecna struktura przypomina TR. Jeżeli tak jest, to musi to być podfala iv Minute, a falę v dopiero wyrysujemy. Zwracam uwagę jednak, że to tylko optyka skłoniła mnie do zmiany. Poprzedni sposób oznaczeń nie jest zanegowany.

Na BOVESPIE, jeżeli mamy mieć do czynienia z TR jako iv Minute, ruch wzrostowy powinien się zakończyć. W przeciwnym razie fala e wyjdzie poza bandy trójkąta. Co prawda fale e lubią to robić ale ewentualne wyjście nie może być duże ani długotrwałe. Kontynuacja ruchu wzrostowego może natomiast wyrysować nam inny wzór w obecnym miejscu, mianowicie strukturę typu Flat (znaczenie z altem). W tym przypadku ruch wzrostowy musi być impulsem lub ED, gdyż byłaby to podfala alt c w iv Minute. Wg mnie trójkąt na razie optycznie wygląda lepiej, ale duży wzrost w poniedziałek optykę tę złamie.

 

MERVAL (interwał weekly, EOD, 60 min):

MERVAL miał w nosie wzrosty na innych rynkach. Być może była to bardzo słaba fala e ale wg mnie powinna ona zostać jeszcze przedłużona w górę.

Na MERVALU jednak mamy nowe minima. Nie jest to raczej kolejna fala spadkowa ale najprawdopodobniej dalsza część fali d Minute w TR. Fala e najprawdopodobniej dopiero przed nami. Notację zaneguje ewentualny spadek poniżej dołka fali b Minute.

 

DJIA (interwał weekly, EOD, 60 i 10 min):

Na DJIA i SP500 muszę wrócić do poprzednich oznaczeń impulsu v Minute ze szczątkową podfalą 4 Minuette. Prawo Murphiego się kłania;) Po zakończeniu fali v Minute w CW Minor wykreślono ruch, który może uchodzić za cała falą X. Problem w tym, że przypomina on impuls. Fale X często takie są ale nie mogę wykluczyć, że jest to jej dopiero pierwszy segment (notacja z altem). Testem będzie zachowanie się przy górnej bandzie kanału spadkowego, który został przebity i w tej chwili powinien być testowany od góry. Jeżeli test będzie pozytywny to zobaczymy dalszy ruch w górę w ramach fali alt X. Jeżeli zejdziemy poniżej i wrócimy do kanału to kreślona już będzie najprawdopodobniej fala Y Minor. Strategia gry jest ustawiona zgodnie z tymi założeniami.

Na DJIA i SP500 kreślona jest nadal fala X Minor w postaci Zigzaga. Typowo w takiej formacji fala c powinna być równa fali a. To dawałoby zasięg w okolicach 12850 pkt na DJIA i 1360 pkt na SP500. Problem w tym, że fala a była bardzo silna i nie sądzę aby fala c była równie mocna. Wnioskuję po charakterystycznych cechach rynku od 2009 roku, gdzie np. w impulsie wydłużano głównie fale pierwsze. W układach korekcyjnych może być podobnie. Inną spotykaną zależnością jest c=62%a. Formalnie jednak nawet minimalne wyjście fali c ponad szczyt fali a załatwia sprawę. Proszę więc uważać przy zajmowaniu długich pozycji, a na pewno proszę zabezpieczać je stopem. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

W wersji byczej ww test górnej bandy kanału spadkowego musi być pozytywny, a odbicie równie solidne, o ile nie bardziej od pierwszej fali wzrostowej.

W wersji byczej sprawa jest relatywnie prosta. Muszą pojawić się dwie, a nie jedna, impulsowe podfale wzrostowe. Obecne ruchy oznaczam jako 1 i 2 Minor.

 

SP500 (interwał weekly, EOD, 60 i 10 min):

 

Na SP500 sytuacja analogiczna do DJIA. Strategia gry to S po 1300 pkt, ze stopem na 1285 pkt. Target dla pozycji 1260 pkt.

Na SP500 sytuacja tożsama z DJIA. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

 

 

 

POLSKA I EUROLAND:

DAX (interwał weekly, 60 i 10 min):

Na DAX w wersji niedźwiedziej podfala iv Minute dotarła do maksymalnego poziomu. Dalszy wzrost zrobi z ostatnich wzrostów impuls oraz spowoduje zachodzenie na jedynkę negując oznaczenia w krótkim terminie. Zwracam jednak uwagę, że sam impuls od szczytów można również rozpisać tak jak w wersji drugiej więc układ w dłuższym terminie nie ulegnie zmianie. Jedynie fala (a) Intermediate zakończona byłaby na ostatnich minimach. Na razie jednak wzrost to trójfalowy Zigzag, a dzisiejszy odwrót od maksimów może mieć spore znaczenie. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Poprzednia pozycja, połowa S po 6240 pkt, została wystopowana po 6030 pkt.

DAX w wersji niedźwiedziej wykreślił Zigzaga korekcyjnego jako fala iv Minute. Obecnie powinien kontynuować ruch spadkowy w ramach fali v Minute. Jeżeli tego nie zrobi, a w szczególności wyjdzie z kanału spadkowego górą na nowe maksima, to notacja zostanie zanegowana. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

W wersji byczej również kończę impuls spadkowy oraz cała falę 2 Primary. Ewentualne nowe minima spowodują, że porzucę te notację, która i tak wg mnie jest tylko formalnie poprawna. Na razie nie widać na horyzoncie nic co by mogło być paliwem do fali trzeciej, oprócz... mojej w nią niewiary;)

Poprzedni układ w wersji byczej już zrealizować się nie może. Muszę więc posłużyć się trochę chciejstwem, choć formalnie dopuszczalnym. Wyjściem dla nowego oznaczenia w krótkim terminie jest ostatni spadek, który jest impulsowy. W byczych okularach może to być jedynie podfala c we Flat. W takim wypadku ostatnia fala wzrostowa nie mogła być impulsem, gdyż była falą b we Flat (można oznaczyć DZ). Itd., itp. Całość pokazuje na wykresie. Teraz można się spierać i mówić, że to źle wygląda optycznie ale zamiast tego poczekałbym na to, co nam rynek powie na temat takiej opcji. A musi powiedzieć bardzo dosadnie, i to od poniedziałku, że jedziemy na północ. Oznaczenie bowiem postuluje wykreślenie trzeciej fali w impulsie. Jeżeli nie zobaczymy sensownej dynamiki wzrostowej to można zapomnieć o tym układzie.

PS. Jak rynki przyjmą bailout hiszpańskich banków? Dla mnie to kolejny sygnał erozji w Eurolandzie ale jednocześnie jest to nowy dodruk pieniądza więc pewnie się ucieszą.

 

CAC40 (interwał weekly, EOD i 60 min.):

CAC40 jest ostatnio relatywnie silniejszy i tu wzrosty były klarownym impulsem wzrostowym. Powracam więc do pierwotnego miejsca zakończenia fali 1 Minor, a ostatni układ traktuję jako Flat, z impulsową falą c Minute. Całość tworzy podfalę 2 Minor. Powrót do impulsowych spadków oznaczać będzie kreślenie fali 3 Minor.

Na CAC50 problemów z interpretacją jest nieco mniej, gdyż tu mamy na pewno wyrysowany impuls wzrostowy od dołu. Może to być fala c we Flat jako 2 Minor ale wydaje mi się, że dwójka zniosła zbyt mało jedynki więc bardziej prawdopodobne uważam jej przedłużenie o drugą trójkę y Minute. Fala y musi być Zigzagiem by utworzyć D3 jako 2 Minor.

Układ byczy natomiast musi wyrysować większy fraktal impulsowy. Na razie jest podfala 1 Minuette i obecnie oczekuje podfali 2 Minuette. Fala ta może znieść do 62% fali pierwszej. Niższe zejście w zasadzie zaneguje notację.

W układzie byczym nic się nie zmieniło. Tu musimy maszerować w górę z pieśnią na ustach, że nic się nie stało (w Hiszpanii, Gracji, Włoszech).

 

AEX (interwał 60 min):

Na AEX typowy zasięg dla fali piątej został osiągnięty. Nowe minima zanegują notację i wyleci ona do kosza.

Na AEX sytuacja podobna do wersji byczej na CAC40. Tu również ruch od dołka jest impulsem. Musi więc być przedłużony co najmniej o jedną falę.

 

FW20 (interwał EOD, 60, 30 i 10 min):

Poprzednie wersja niedźwiedzia została zanegowana. Wyjście ponad 2100 pkt nie daje szans trójkątowi jako B Minor, który rozpatrywałem. Możliwe, że jest to jakaś inna forma fali B Minor ale wyjście jest już na tyle duże, że raczej wyklucza spadkowego Zigzaga ABC Minor. Spróbowałem więc podejść do tematu od początku. Nowe oznaczenia niedźwiedzie wymagają więc komentarza. Przede wszystkim są one pochodną oznaczeń z szerokiego indeksu WIG, gdzie możliwa jest interpretacja, w której zakończyliśmy dopiero podfalę D Minor długookresowego TR jako fala (x) Intermediate. Na FW20 taka interpretacja ma jednak problem, bo tak wyrysowany trójkąt jest nachylony ku dołowi. To się zdarza ale nie jest to modelowa elliotowska forma trójkąta (spotyka się w literaturze nazwę Running). Decydujący jest jednak dla mnie szeroki indeks, a języczkiem u wagi stał się W20USD, gdzie również zakończyć się mogła fala d w trójkącie.

Reasumując, obecne wzrosty traktuję jako podfala E w TR jako (x) Intermediate. W krótkim okresie zasięg jaki powinien być zrobiony to okolice przełamanej linii trendu w okolicach 2190 pkt. Następnym ewentualnym celem byków może być wcześniejsza przełamana linia trendu w okolicach 2310 pkt. Maksymalny zasięg dla E w trójkątach rozszerzających się to górne ograniczenie TR. W krótkim okresie wg mnie wydłużamy podfalę 5 Minuette w cw Minute (Flat). To może być cała fala E albo dopiero pierwsza trójka w E. Jeżeli jest to pierwsza trójka to i tak fala x Minute powinna być dość silna i znieść sporą część wydłużonej fali 5 Minuette w cw. Strategia gry to L po 2100 pkt, ze stopem na 2140 pkt. Target dla pozycji 2180 pkt. Szybcy gracze mogą próbować się odwracać w okolicach linii trendu testowanej od dołu.

PS. Ponieważ byki zaatakowały blisko zamknięcia serii to sądzę, że nie odpuszczą do jej zamknięcia. Dlatego min. postuluję podwójną trójkę jako E. Nie ma czasu na rozładowanie pozycji więc będą starały się zamknąć serię jak najwyżej.

W wersji byczej ostatni ruch wzrostowy musi utworzyć impuls jako fala iii Minute. Brakuje korekty spadkowej 4 Minuette i impulsu 5 Minuette. Zejście poniżej 2060 pkt na kontraktach i 2075 pkt na indeksie zaneguje możliwość wykreślenia impulsu wzrostowego.

Wersja bycza o tyle ma się lepiej, że ruch wzrostowy ma rzeczywiście charakter fali trzeciej. Nie ma co do tego wątpliwości (fale c to też fale trzecie dla przypomnienia). Na razie więc nie mam się czego czepiać. Patrzymy i czekamy na ewentualne zanegowanie którejś z wersji.

 

WIG, MW40 (interwał monthly, EOD, 60 i 10 min):

Na WIGu nieco w wersji pierwszej kończymy falę D Minor w TR. Spodziewam się podfali E.

W wersji byczej musi powstać impuls wzrostowy przynajmniej stopnia Minor by rozważać poważnie notację.

Na WIGu układ tożsamy w v1 dla FW20. W grze jest fala E w TR lub trójka w impulsie w górę.

Na MIDWIGu wczorajszy wzrost to ledwo widoczny ząbek, który oznaczam jako fala iv Minute. Nie wiem czy już się zakończyła, czy będzie bardziej złożona na razie ale nowe minima będą oznaczały kreślenie fali v Minute.

MIDWIG wygląda najsłabiej w obecnych wzrostach. Liczy się więc płynność, a to wskazuje na źródło kapitału. Wersja niedźwiedzia ma się dobrze i w niej po zakończeniu fali iv Minute powinien pojawić się końcowy akord w postaci fali v Minute.

Przygotowałem też wersję byczą ale podchodzę do niej bez większych nadziei. Poważniej będzie można ją traktować w przypadku wyjścia ponad 2350 pkt.

 

WIG20 (weekly):

Wszystkie wskaźniki są w pozycji sell. RSI zbliża się do obszaru wyprzedania.

Na wskaźnikach sytuacja bez zmian. Mamy lekkie odbicie na wskaźnikach. Jeżeli natomiast ostatnie minima są jakimś dołkiem w dłuższym terminie to mamy do czynienia z bardzo silnymi byczymi dywergencjami.

 

W20USD (EOD):

Na W20USD na razie nic się nie wyjaśniło. Możliwe są obie opcje opisane wyżej.

Na W20USD mamy dość solidne odbicie i wg mnie będzie ono kontynuowane w postaci fali e Minute. Fala ta nie ma minimalnego zasięgu ale dla przyzwoitości powinna podejść minimum pod 38% zniesienie fali d.

 

 

 

AZJA:

NIKKEI (interwał weekly, EOD, 60 min):

Na NIKKEI sekwencja niższych dołków i górek jest zachowana. Oznacza to kreślenie rozszerzonej fali iii Minute. Jak dobrze liczę podfal jest 12, więc brakuje jeszcze jednej podfali spadkowej. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć podfale iv Minute, która wyjdzie ponad chociaż jedną krótkoterminową górkę z fali trzeciej. Zakończenia całego impulsu spodziewam się na minimach z listopada ub. roku.

NIKKEI zawrócił o włos nad jednym z poziomów docelowych dla fali v Minute i wykreślił impuls wzrostowy. Wg notacji jest to część korekcyjnej fali 2 Minor i musi ona być jeszcze przedłużona o kolejny impuls wzrostowy.

 

SENSEX (interwał weekly i EOD):

Na SENSEX powinna zostać wykreślona podfala v Minute w A Minor.

SENSEX wyznaczył nowe minima 4 lipca i zawrócił. Wg mnie jest to już podfala B Minor. Ruch wzrostowy jest impulsowy więc po korekcie musi zostać przedłużony.

 

SHANGHAI (interwał weekly i EOD):

Indeks w Szanghaju w nadchodzącym tygodniu musi uporać się ze spadkową kreską. Takie wyjście wzrostowe będzie zgodne z oznaczeniami, potwierdzając ich zasadność jednocześnie.

W Szanghaju sytuacja bez zmian ale dalsze spadki w okolice minimów zanegują notację.

 

 

 

WALUTY:

EUR/USD (interwał weekly, EOD, 60 i 10 min):

Na EDKU w wersji niedźwiedziej fala 2 Minor powinna zakończyć się na obecnych poziomach gdyż struktura wxy Minute jest kompletna. Może to być oczywiście dopiero pierwsza podfala w dwójce ale nawet jeżeli tak jest to zejście z obecnych poziomów musi być głębokie i znieść minimum 62% wzrostów. Dalszy ruch w górę można będzie rozpisać impulsowo co pokazuję w wersji drugiej. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

Na EDKU ruch wzrostowy impulsem raczej nie jest, przynajmniej nie zakończonym. Nie jest też chyba całą falą 2 Minor, gdyż zniósł bardzo małą część fali pierwszej. Uważam więc, że wykreślona zostanie jeszcze jedna trójka alt y Minute, najprawdopodobniej w formie Zigzaga. Oczywiście formalnie dwója mogła się zakończyć na ostatnich maksimach ale opcję tę traktuję jako mniej prawdopodobną. Zwłaszcza, że na Kablu mamy impuls wzrostowy, który powinien zostać powtórzony, a pary te są skorelowane dodatnio.

Strategia gry zgodnie z sygnałem.

Zmieniałem wersję drugą gdyż nie ma sensu pokazywać obu wersji spadkowych. Spróbowałem więc tak rozpisać układ falowy by zakończyć falę D Minor w TR na ostatnich minimach. Opcja nawet mi się podoba muszę powiedzieć ale musi uzyskać potwierdzenie w postaci wykreślenia impulsy wzrostowego od dołków. Do tego brakuje jeszcze jednej podfali wzrostowej. Fala ta, w przypadku wykreślenia przedarłaby się również przez dość silny opór wyznaczony dołkiem ze stycznia br. W przyszłym tygodniu, a może nawet jutro będzie wszystko wiadomo.

Wersja bycza jest wg mnie mniej prawdopodobna. Ostatnie zejście było tak głębokie, że jest raczej mało prawdopodobne by była to podfala iv Sub-Minuette w impulsie wzrostowym. W każdym razie każde poprawienie minimów taką opcję zaneguje formalnie, gdyż spowoduje zachodzenie na wykresie liniowym 60 min.

 

YEN/USD (interwał weekly, EOD i 60 min):

Jenot zanegował poprzednie oznaczenia i wyszedł z kanału wzrostowego dołem. Wymagało to zmiany notacji. Układ, który prezentuję to DZ, a więc jedna z najsilniejszych korekt, co dobrze wpisuje się w dość duże zniesienie fali (1) Intermediate przez (2). Układ ma również charakterystyczne dla Zigzagów zależności Fibo. Potwierdzeniem układu będzie kontynuacja impulsowych spadków. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

Jenot powinien kontynuować impulsowy ruch spadkowy ale zanim to nastąpi nie wykluczam podejścia w okolice przełamanej linii trendu. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

 

USD/CAD (interwał monthly, EOD, 60 min):

Na Loonie również musiałem inaczej rozpisać układ wzrostowy, gdyż ruch spadkowy jest ewidentnie stopnia tego samego co fala wzrostowa. Oznacza to, że jest to fala B Minor. Na razie trudno mi w tym wodospadzie oznaczyć poprawnie podfale więc musimy posiłkować się zniesieniami Fibo. Dla fali B w Zigzagu typowym zniesieniem jest zakres od 38% do 50% fali A. Przekroczenie zaś 62% neguje układ (Prechter dopuszcza 70%). Obecnie wydaje mi się, że kreślony jest impuls spadkowy jako a Minute w B Minor.

Na Loonie powinniśmy kontynuować korekcyjną falę B Minor w postaci spadkowej podfali c Minute.

 

GBP/USD (interwał EOD, 60 i 10 min.):

Na Kablu ruch wzrostowy okazał się impulsem. Oznacza to, że powinien po korekcie być kontynuowany przynajmniej przez następny. Typowy zasięg takiego układu wyklucza podfalę 4 Minor więc musiałem inaczej rozpisać układ spadkowy. W obecnej propozycji cale spadki były falą 1 Minor, a obecny Zigzag byłby falą 2 Minor. W krótkim okresie zakończona została podfala a Minute. Obecnie powinniśmy zobaczyć falę b Minute z zasięgiem od 38% do 50% fali a. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

Jak już wyżej wspomniałem, na Kablu oczekuję jeszcze jednego impulsu wzrostowego jako fala c Minute w 2 Minor. Typowy zasięg dla tego ruchu wynikający z równości podfal w Zigzagu to okolice 1.573. Inny typowy zasięg to 62% fali a. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

 

USD/PLN (interwał EOD, 60 i 10 min):

Na USD/PLN w wersji pierwszej kreślona jest podfala B Minor. Jej typowy zasięg jest już osiągnięty więc powinna już zakończyć się. Niestety w tym wodospadzie trudno jest poprawnie oznaczyć podfale z uwagi na brak większych korekt. Układ można również rozpisać impulsowo, choć taki nie byłby jeszcze zakończony. Do poprawnej oceny potrzebuje więcej struktur falowych. Może jutro coś się wyjaśni. Na razie proszę korzystać z poziomów decyzyjnych. Strategia gry to S po 3.50 (przetrzymane S intra), ze stopem na 3.40.

Na USD/PLN i innych parach złotowych mamy dość emocjonalne ruchy z zamykaniem pozycji w obu kierunkach w tle. Analitycy donoszą również o aktywności interwencyjnej BGK. Tyle o tle. Jeżeli chodzi o oznaczenia to w wersji byczej mogła zakończyć się podfala B Minor. Ruch wzrostowy jest trudny do oceny, ze względu na lukę ale może uchodzić za impuls. Jeżeli tak jest w istocie to ruch w górę powinien być kontynuowany zgodnie z notacją. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Poprzednia pozycja S po 3.50 została wystopowana po 3.43.

W wersji niedźwiedziej spadki próbowałem rozpisać impulsowo ale na razie chyba brakuje jeszcze jednej podfali w fali 1 Minor. Zaznaczona na wykresie fala iv Minute może jeszcze być przedłużona w górę. Miejsca jest aż nadto.

Wersja niedźwiedzia zakłada kontynuację impulsu w dół. Obecny wzrost traktuję jako fala iv Minute. Jeżeli jest to impuls to będzie on jeszcze przedłużony, ale co do tego nie mam pewności. Typowym jest jednak tak duże zniesienie fali iii Minute w przypadku gdy ta kończy się wydłużoną falą 5 Minuette. Nowe minima potwierdzą notację w sposób formalny.

 

EUR/PLN (interwał EOD, 60 i 10 min):

Na EUR/PLN w wersji byczej kreślona jest podfala (b) Intermediate. Na tej parze fala (b) osiągnęła już prawie cały maksymalny zasięg. Musi więc się zakończyć aby ruch traktować jako Zigzag (a)(b)(c). Strategia gry to S po 4.33, ze stopem na 4.27.

Na EUR/PLN sytuacja jest analogiczna do USD/PLN. W wersji byczej zakończyła się podfala (b) Intermediate i kreślona jest podfala (c). Nowe minima zanegują takie oznaczenie na korzyść wersji byczej. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Poprzednia pozycja S wyleciała na stopie po 4.28.

W wersji niedźwiedziej, o ile dobrze liczę, brakuje jeszcze jednej fali spadkowej do zakończenia impulsu 1 Minor.

Wersja niedźwiedzia postuluje zakończenie impulsu spadkowego poprzez wykreślenie fali v Minute.

 

CHF/PLN (interwał 60 min):

Na Franku w wersji byczej kreślona jest podfala 2 Minor. Ruch spadkowy wydaje się być impulsowy (choć takie wodospady bywają również kombinacją Zigzagów). Jeżeli jest to impuls to jest to podfala a Minute w 2 Minor. Cała fala 2 Minor nie może przebić linii trendu wzrostowego. Niższy spadek zaneguje układ byczy.

Na Franku w wersji byczej mogła zakończyć się podfala 2 Minor. Potwierdzeniem będą silne wzrosty w ramach fali 3 Minor. Nowe minima zanegują notację.

W wersji drugiej kreślona jest podfala 1 Minor. Linia trendu powinna zadziałać jak wsparcie, z którego powinna zostać wyprowadzona kontra w postaci fali 2 Minor.

W wersji niedźwiedziej powinniśmy wykończyć impuls spadkowy w ramach fali 1 Minor.

 

 

 

TOWARY I METALE:

CRUDE (interwał weekly i EOD, 60 min):

Na CRUDE ostatnie wzrosty niestety na impuls nie wyglądają. Mimo że próbowano coś takiego wyrysować to układ ma niewielkie zachodzenie fali czwartej na pierwszą nawet na interwale 60 min. Jest ono minimalne ale jest. Co prawda to podfala pierwsza i tu takie kwiatki czasami się zdarzają to jednak w takiej sytuacji jedynie kontynuacja ruchu w górę i brak innego sposobu rozpisania fal potwierdzi to, że jest to podfala 1 Minuette. Być może jeszcze utworzy się jakiś inny układ spełniający formalnie warunki impulsu. Na razie trzeba jednak na nie zaczekać. Zejście na nowe minima zaneguje notację. Póki co proszę korzystać z poziomów decyzyjnych.

Na CRUDE w wersji byczej trudno o rozpisanie impulsowe ostatnich ruchów. Możliwe, że nadal kreślona jest podfala 2 Minuette w ruchu wzrostowym ale jest to mniej prawdopodobne od kontynuacji ruchu w dół. Potwierdzeniem byłoby silne wyjście wzrostowe ponad ostatnie maksima, tworzące fale 3 Minuette. Nowe minima potwierdzą w krótkim terminie dominację niedźwiedzi.

W wersji drugiej historia wygląda nieco lepiej, gdyż fala a Minute nie musi być impulsem. Jeżeli ruch będzie prostym abc, to zawsze może powstać w takiej sytuacji Flat. To co można w tej chwili powiedzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa to to, że dwójka nie powinna zakończyć się tylko na tym małym ząbku wzrostowym. Spodziewam się więc kontynuacji korekty jako 2 Minor. Być może w formie Flat.

Brak impulsu wzrostowego i to przy niezłej atmosferze zewnętrznej powoduje zmianę preferencji, przynajmniej w krótkim okresie. Wydaje mi się, ze poprawimy jednak minima kreśląc podfalę v Minute. Nie jestem tylko pewien czy czwórka już się zakończyła, czy będzie to bardziej złożona struktura. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

 

COPPER (interwał weekly, EOD i 60 min):

Na COPPER historia jest identyczna do CRUDE, z tym że tu zachodzenie jest jeszcze większe. Na razie trudno mi to jednoznacznie opisać. Konieczne są dalsze struktury. Być może jest to LD, ale to potwierdzą kolejne struktury wzrostowe. Jeżeli takie się nie pojawią i zaczniemy ponownie spadać to oznaczenia pójdą do kosza. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

Podobny problem z opisaniem impulsu wzrostowego mamy na COPPER. Tu również nowe minima zanegują notację a jedyne co ją może uratować to silny ruch wzrostowy ponad ostatnie maksima.

W wersji drugiej poprzedni sposób rozpisania fal okazał się błędny. Powracamy więc do pierwotnego, który w swojej strukturze jest podobny do wersji pierwszej. Tu jednak poszukuję końca fali c Minuette w x Minute.

W wersji drugiej nieco inaczej rozpisałem podfale w impulsie c Minuette w x Minute i tu notacja daje szanse na jeszcze jedno zejścia poniżej minimów w ramach fali v Sub-Minuette w c Minuette. Z uwagi na strukturę ostatniego ruchu w górę opcja ta wydaje mi się bardziej prawdopodobna. Strategia gry to S po 333 USD, ze stopem na poziomie wejścia.

 

GOLD SPOT (interwał weekly, EOD i 60 min):

Na GOLD dokręcono piątkę wzrostową ale spadek zszedł poniżej poziomu szczytu fali 1 Minuette. Impuls wzrostowy można więc ratować jedynie poprzez stopniowanie fal. To możliwe ale mało prawdopodobne. Cały ruch od minimów przypomina bardziej korektę typu Flat, z impulsową falą c. Taką opcję przygotuję w weekend, chyba, że jutro powrócimy do dynamicznych wzrostów. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

Na GOLD układ byczy można ratować jedynie poprzez stopniowanie podfal. Dodatkowo ostatni ruch w dół wygląda na impulsowy. Wszystko to wskazuje na większe prawdopodobieństwo kontynuacji ruchu spadkowego, zgodnie z wersją drugą.

Nowa wersja spadkowa ma niestety mankament w postaci niewielkiego zachodzenia czwórki na jedynkę. Na towarach podobno mogą się zdarzać takie kwiatki, zwłaszcza w impulsach będących częściami korekt wyższego rzędu. To nie moje zdanie tylko Prechtera. Ja z reguły wykluczam takie rozwiązanie ale nie widzę na razie impulsowej opcji wzrostowej. Poza tym zachodzenie jest naprawdę minimalne. Zobaczymy. Tak czy siak notacja wymaga potwierdzenia w następnych ruchach, a te powinny być kontynuacją ruchu spadkowego w ramach fali 5 Minuette w c Minute. Ruch ten kończyłby korektę 4 Minor. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

 

SILVER (interwał weekly, 60 min):

Na SILVER w wersji byczej impuls nie został dokręcony, chyba że ostatnia podfala była falą skróconą i nie przebiła maksimów. Optycznie dużo lepiej wygląda układ niedźwiedzi.

Na SILVER wersja bycza również wymaga stopniowania podfal w impulsie w górę. To możliwe ale mało prawdopodobne. Dużo lepiej moim zdaniem wygląda opcja druga. Nie wiem tylko jaka będzie reakcja na bailout banków w Hiszpanii.

W wersji niedźwiedziej okazało się, że TR (inaczej rozpisany) był podfalą b w Zigzagu abc jako 4 Minor. Fale wzrostowe są sobie równe więc układ jest modelowy. Powrót do impulsowych spadków i nowe minima potwierdzi notację.

Wersja niedźwiedzia zakłada kontynuację fali 5 Minor w kierunku typowych zasięgów. Na razie wyrysowana jest pierwsza podfala spadkowa w 5 Minor.

 

NG.F (interwał 60 min):

Na NG.F muszę powrócić do poprzedniej rozpiski impulsu spadkowego. Powodem jest brak przedłużenia fali 2 Minuette, a pierwszy segment był impulsowy. Oznacza to, ze była to podfala c we Flat jako 2 Minuette. Obecnie kreślona jest podfala 3 Minuette.

Dla NG.F komentarz nadal ważny.

 

PS. W pierwszym tygodniu lipca zmieni się nieco kalendarz analiz. Update 3 lipca (wtorek) oraz weekendowe Fusy 10 lipca ukażą się normalnie, natomiast czwartkowe uaktualnienie nie ukaże się, bądź będzie w bardzo podstawowej formie (FW20, DJIA lub SP300 i EUR/USD). Powód? Jak co roku ten sam;)

 

Pozdrawiam

LeM


< Wstecz